Akce
 
 
 
 
 
 
 
 

Látka s ovečkami bílé 140 gr/m2, šíře 160 cm 

 
Látka srdíčka červené 140 gr/m2, šíře 160 cm 
 
Látka hvězdy modré 140 gr/m2, šíře 160 cm 
 
Látka cikcak modrý 140 gr/m2, šíře 160 cm 
 
Bavlněné látky, metráž
Látka Slony růžové 140 gr/m2, šíře 160 cm 
 
Bavlněné látky, metráž
Látka KISS červené 140 gr/m2, šíře 160 cm 

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

Boaz, s.r.o.
Sídlo: Holečkova 431/19, Praha 5
Osobní odběr na adrese: Kodaňská 797/34, Praha 10
tel: +420 773 463 450
obchod@modernatex.cz
(při osobním odběru je potřeba
předem zavolat a domluvit se)

  deky mikroplyš

Levné luxusní deka mikroplyš, cena 285 Kč

 

 

 saténové povlečení

Saténové povlečení, cena 869 Kč, bavlna 100%, 140x200cm, gramáž 135gr/m2

 

satén damášek

Satén damášek (pruhovaný), bavlna 100%, ŠÍŘE 150 cm, gramáž 155gr/m2, CENA 60 Kč b.m.

 

 

 

 osušky a ručníny     

Ručníky a osušky bamboo life 70%x140, 100x150, cena 355 Kč

 

 

 

prostěradlo jersey 

Prostěradla jersey a froté z bavlny 100%, ČESKÝ VÝROBCE

 

 

 

dekoráční povlaky na polštáře

Dekorační povlaky na polštářky, bavlna 100%, ČESKÝ VÝROBCE

 

 

 

 

   dětská deka

Povlečení, prostěradla a deky mikroplyš, mikrovlákno, 100% polyester

 

 

 

  příkrývky a polštíře

Kvalitní přikrývky a polštáře ALOE VERA a ANTISTRESS

 

 

 

 

 

 

 

 


BAVLNENÝ SATÉN

LÁTKA Z SATÉNU

Satén (francouzsky satin, z arabštiny Zaytuni, od Zaytun – starodávný arabský název čínského přístavu Quanzhou, odkud byla exportováná tato látka), vyrábí se z kroucených bavlněných vláken s charakteristickým pro tuto tkaninu dvojitým pletením.Předpokládá se, že čím více kroucené vlákno, tím se látka stává jasnější, a získává výrazný lesk. Satén je příjemný na dotek a co je nejdůležitější vydrží více než 300 pracích cyklů. Saténové povlečení je považováné za populární a má bohatou škálu barev, je trochu levnější než hedvábí, ale mnohem dražší, než je počet bavlněných látek. Má jemný, hedvábný čelní povrch, na kterém převládájí útkové nití; produkuje se hlavně hladcebarvené, tištěné a bělené. Používá se pro výrobu šatů, pánských košil, stejně jako látka pro podšívku, atd. KUPÓNOVÝ SATEN je to satén se vzorem jiném na povlacích pro polštář a pro přikrývku, on je dražší než ložní prádlo vyrobené z saténu se šablonovitým stejným obrázkem.

Bělení tkaniny se provádí za použití optického osvětlení a je doporučené. To umožňuje rovnoměrně bělení tkaniny. Rozhodujícím bodem v předběžném bělení látky je mercerizace. Během tohoto procesu bavlna bobtná a vlákno v příčném řezu se stává rovnoměrné.To znamená, že všechna bavlněná vlákna budou podobná a výsledek bude velmi dobrý. Na takovém plátně barevný tisk vypadá stejně  a rovnoměrně. Proces mercerování je velmi drahý. Ten se nepouživá při výrobě levné bavlny. Existují dva typy tisku: pigmentní a reaktivní. Kolekce ložního prádla z Mako-Saténu – vysoce kvalitního materiálu – je unikatní textilie XXI století. Toto ložní prádlo se snadno peré, rychle schne a minimalně pouští barvu. Zachovává svuj tvar. Odolné. Látce stačí minimální žehlení. Kromě toho je dokonale prodyšná.

Snížení kvality látky se špinavými a nerovnými vlákny v budoucnu bude mít za následek nerovnoměrné zbarvení. Jemnost příze je určena metrickým číslem NM.Čím vyšší je počet vláken, tím je jemnější příze. Naše látka Mako-satén má sílu nejméně 85 NM.Levné povlečení často má jen NM 30. Předpokládá se, že čím tenčí příze, tím lepší a čistší by měla být bavlna. Důležitým faktorem je správný poměr podélných a příčných vláken.S naší náročnější kvalitou, samozřejmě, volíme látku s optimálním poměrem 50 vláken v podélném směru a 31 vlákem v příčném směru na čtvereční centimetr. Správný optimální poměr má vliv na vzhled a povrch látky. Nejjednodušší poměr – 1:1; saténová vazba vláken probíhá v poměru 4:1; toto propletení je nejdražší spojením vláken. Pouze tehdyse dosahuje největšího lesku na látce.