Akce
 
 
 
 
 
 
 
 

Látka s ovečkami bílé 140 gr/m2, šíře 160 cm 

 
Látka srdíčka červené 140 gr/m2, šíře 160 cm 
 
Látka hvězdy modré 140 gr/m2, šíře 160 cm 
 
Látka cikcak modrý 140 gr/m2, šíře 160 cm 
 
Bavlněné látky, metráž
Látka Slony růžové 140 gr/m2, šíře 160 cm 
 
Bavlněné látky, metráž
Látka KISS červené 140 gr/m2, šíře 160 cm 

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

Boaz, s.r.o.
Sídlo: Holečkova 431/19, Praha 5
Osobní odběr na adrese: Kodaňská 797/34, Praha 10
tel: +420 773 463 450
obchod@modernatex.cz
(při osobním odběru je potřeba
předem zavolat a domluvit se)

  deky mikroplyš

Levné luxusní deka mikroplyš, cena 285 Kč

 

 

 saténové povlečení

Saténové povlečení, cena 869 Kč, bavlna 100%, 140x200cm, gramáž 135gr/m2

 

satén damášek

Satén damášek (pruhovaný), bavlna 100%, ŠÍŘE 150 cm, gramáž 155gr/m2, CENA 60 Kč b.m.

 

 

 

 osušky a ručníny     

Ručníky a osušky bamboo life 70%x140, 100x150, cena 355 Kč

 

 

 

prostěradlo jersey 

Prostěradla jersey a froté z bavlny 100%, ČESKÝ VÝROBCE

 

 

 

dekoráční povlaky na polštáře

Dekorační povlaky na polštářky, bavlna 100%, ČESKÝ VÝROBCE

 

 

 

 

   dětská deka

Povlečení, prostěradla a deky mikroplyš, mikrovlákno, 100% polyester

 

 

 

  příkrývky a polštíře

Kvalitní přikrývky a polštáře ALOE VERA a ANTISTRESS

 

 

 

 

 

 

 

 


Kvalita vašeho spánku na povlečení z 3-D EFEKTEM

 Kvalita vašeho spánku na

kvalitě vybraného ložního prádla

 

Dnes se nikdo nepochybuje o tom, že skutečně dobrý noční spánek může být jednou z nejdůležitějších, základnich podmínek pro lidské zdraví.Prakticky každý z nás slyšel starý výraz učenců, že zrovna ve spánku průměrný člověk stráví alespoň třetinu svého života.

Bude-li záviset kvalita vašeho spánku na kvalitě vybraného ložního prádla?

Určitě ano, bez pochybnosti je to pravda.

Kromě toho, abyste sami sebe nebo někomu z rodiny zabezpečili opravdu dobrý spánek povlečení, které jste vybrali je povinné podporovat a pomoci co nejrychlejší a kompletní obnovy celého organismu.Pravděpodobně hlavní podmínkou pro takový spánek je přesně to, že správné povlečení musí být vyrobené výhradně z přírodních vláken tkaniny.

Možná se ptáte, proč by měla být dána jasná přednost výhradně přírodním látkam?Věřte, že odpověď na tuto otázku je velice snadná.Jde o to, že ve srovnání přírodních latek se syntetickými, ty první jsou v praxi maximálně dobře prodyšné.V tomto případě kůže člověka, zabalená do přírodních tkanin (pyžamu a ložního prádla), je schopná plně dýchat – toto v první řadě znamená, že během spánku u člověka probíhá téměř stálé plnohotnotné větrání, přímo mezi povrchem naší pokožky a vybranou tkáninou.

A navíc, zrovna naše kůže se plně podíli na standardním přenosu tepla.Samozřejmě, že pro takovou fyziologicky normální výměnu tepla lidskému tělu také nezbytně potřebné nejen minimální, ale dostatečné množství čerstvého vzduchu.

Ale jak ovlivňuje váš spánek nepříliš kvalitní a levné ložní prádlo, které výrobce výrobil z umělých syntetických látek? Jak sami rozumite takové povlečení nebude schopné poskytnout vašému tělu náležité větrání.Je možné, že to není tak nebezpečné a i není tak důležité, když na tomto ložním prádle strávite několik nocí.Avšak, pokud vaše pokožka bude pořad cítit takové přetížení (při nedostatku plnohodnotného nočního odpočinku), to ji určitě brzy negativně ovlivní.

Kromě toho, je nutné si uvědomit, že ve většině případů v ložnici průměrného člověka je dost teplo. Při tom povlečení vytvořené ze syntetických nepřírodních tkanin jistě bude vytvařet jakýsi efekt sauny.To je stav, ve kterém tělo člověka se poměrně výrazně ohřívá, začíná se vystupovat pot, ale výměšek potu nema možnost vsaknout se do přírodní látky nebo zcela odpařít se.

Jak ujišťují lékaře, minimálně takový jev může způsobit podráždění kůže, opruzenin u dětí nebo dokonce ke vzniku jakýchsi zánětů přímo na kůži.

A takové záněty se obvykle projevují ve formě malých pupínků, abscesů, někdy furunkulů nebo jednoduše mist nepříjemných a dokonce i bolestivých opruzenin na kůži.

Ale to není všechno.Nanejvýš, nedostatečná nebo přímo špatná vyměna tepla během spánku, může být docela škodlivá pro celou činnost naších kardiovaskulárního, imunitního, nervového a vylučovacího systémů.

Spánek je důležitou součástí zdravého životního stylu. Aby byl spánek zdravý a kvalitní je nutné nejen přistupovat zodpovědně k výběru ložního prádla, polštaře, přikrývky, ale i dodržovat pravidla spánkové hygieny.